Wielu ludzi boi się śmierci, ponieważ gdy nadchodzi ostateczna chwila jesteśmy sami ze sobą i nikt nie może nam już pomóc. W momencie śmierci zostają oddzielone od siebie ciało i dusza. Powszechnie wiadomo, że martwe ciało po pewnym czasie ulega rozkładowi, w takim razie co się dzieje z duszą? Niektóre osoby uważają, że dusza pozostaje w ciele do momentu aż Bóg jej do siebie nie przywoła, inne wierzą, że dusza od razu w chwili śmierci odłącza się od ciała i wędruje na spotkanie z Bogiem, który ma osądzić co się z nią dalej stanie. Bóg, gdy rozliczy człowieka z całego życia może go wysłać do nieba, piekła lub czyśćca. Kościół uważa, że dusza nie może zginąć. Wierząc w to, możemy być pewni, że nasze życie na ziemi się skończy, lecz w niebiosach będzie trwało wiecznie. Co z osobami niewierzącymi? Osoby te dowiedzą się co się dzieje w momencie umierania dopiero podczas tego procesu. Do tej chwili mogą spokojnie cieszyć się ziemskim życiem i nie rozmyślać o tym co będzie kiedyś i martwić się co się z nimi stanie. Prawdopodobnie osoby wierzące, jak i osoby niewierzące skończą swoje życie w ten sam sposób, lecz z innym nastawieniem.

Leave a Reply