Niektórzy ludzie myślą, że po zakończeniu życia na ziemi nie będą mogli już na nią powrócić. Przeraża ich ta myśl, ponieważ są tak bardzo przywiązani do życia ziemskiego, że nie wyobrażają sobie obcowania w jakimkolwiek innym miejscu. Jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że ich dusza lub świadomość po śmierci może ponownie wcielić się w ciało nowo narodzonego dziecka, a nawet w zwierzę lub roślinę. Ten proces jest znany jako reinkarnacja. Jednak pomimo tego, że dusza wróci do ziemskiego życia nie będzie ona pamiętała o swoim poprzednim wcieleniu. Osoba zmarła, gdy ponownie powróci na ziemię stanie się zupełnie innym człowiekiem. Zostanie obdarzona nowymi cechami charakteru oraz zyska nowy wygląd. Dusze wcale nie mają nakazu powrotu na ziemię i życia jako nowy byt fizyczny, od nich zależy to co będą dalej robiły. Mają one wybór i same mogą zdecydować gdzie chcą przebywać. Mogą istnieć równie dobrze w innym wymiarze, w kosmosie, a według religii chrześcijańskiej mogą dostać się do nieba, czyśćca lub piekła.

Leave a Reply