Od tego jak ludzie żyją na ziemi zależy to czy po śmierci spotkają Boga: stworzyciela w zaświatach. Nie powinno się jednak od razu na takie spotkanie nastawiać, ponieważ Pana zobaczyć można prawdopodobnie tylko w niebie, a na to czy po śmierci człowiek się tam znajdzie ma wpływ wiele czynników. Ludzie powinni żyć według Słowa Bożego, miłować siebie nawzajem i przestrzegać przykazań Bożych. Nie jest to jednak takie proste jak mogłoby się wydawać, gdyż człowiek jest z reguły osobą wybuchową, a w dzisiejszych czasach większością społeczeństwa rządzi pieniądz. Ludzie gonią za pracą i dostatkiem przy tym często zapominając o tym co jest w życiu najważniejsze. Jednak jedno jest pewne – gdy jest się dobrym człowiekiem na pewno można liczyć na spotkanie z Bogiem. Nawet jeśli nasza dusza nie od razu dostanie się do nieba to wciąż ma na to szanse. Ludzie, którzy naprawdę żałują swoich grzechów wędrują do czyśćca, gdzie przez jakiś czas pracują nad sobą, aż w końcu za pomocą łaski Bożej idą do nieba na spotkanie z Bogiem, a tam będą już przebywały w spokoju i radości. Jeżeli pójdzie do piekła – z piekła nie ma wyjścia, a dostają się tam dusze osób, które za swojego życia ziemskiego nie pamiętały o miłosierdziu i źle się prowadziły.

Leave a Reply