Duchy są to postacie niewidoczne, niematerialne ale mimo tego są bardzo inteligentne. Duchy pojawiają się w świecie ludzi, lecz żyją w innym. Istoty te zazwyczaj nie przychodzą na ziemię bez żadnego konkretnego powodu. Są przypadki, gdzie duchy wracają, aby pożegnać się z życiem ziemskim i jeszcze raz odwiedzić miejsca, w których zwykli przebywać za swojego życia. Dusza, która nie została pochowana nie ma jak przenieść się do zaświatów i błądzi po świecie, aby dać znaleźć gdzieś swoje miejsce. Z reguły duchy są nieszkodliwe, jednak dużo ludzi igra z nimi i wywołuje je z zaświatów dla zabawy. Może to kończyć się bardzo źle, bo gdy zagubione dusze pojawią się na ziemi chcą dać nauczkę ludziom i zaczynają ich straszyć. Niektórzy ludzie wywołują duchy po to, aby uzyskać informacje dotyczące tego co się stanie z nami po śmierci. Nie dostają jednak odpowiedzi na dręczące ich pytania. Wiara w duchy jest związana z przekonaniem, że dusza człowieka po śmierci wędruje do nieba, piekła lub czyśćca.

Leave a Reply