Śmierć jak powszechnie wiadomo jest nie tylko opuszczeniem życia ziemskiego, ale również wiąże się z pożegnaniem się z bliskimi nam osobami. Wielu ludzi ma nadzieję na to, że w zaświatach znów będzie mogło ponownie zobaczyć rodzinę, przyjaciół i wspólnie kontynuować zaczętą za życia znajomość. Niestety nie jest to takie proste, ponieważ po śmierci nasza duża może znaleźć się w dwóch różnych miejscach: niebie i piekle lub w miejscu przejściowym, prowadzącym do nieba: czyśćcu. To gdzie się znajdziemy jest zależne od tego jak będziemy się prowadzić, czym kierować i jakimi ludźmi będziemy podczas naszego życia ziemskiego. Do nieba trafią dusze osób, którzy wiedli dobre życie zgodnie z wolą Bożą i przykazaniami. W piekle natomiast znajdą się nieczyste dusze ludzi niewierzących. Czyściec będzie miejscem, gdzie dostaną się dusze żałujące za swoje grzechy i pragnące poprawy. Nie wolno zapominać o tym, że każdy człowiek jest inny i każdy jest odpowiedzialny za siebie, dlatego również nie powinno się mieć nadziei na wspólne obcowanie z bliskimi po śmierci.

Leave a Reply