Wielu ludzi zadaje sobie pytanie czy śmierć oznacza koniec życia. Chrześcijanie wierzą, że tak nie jest, gdyż dusza człowieka odłącza się od ulegającemu rozkładowi ciała i wędruje w zaświaty. Może to być prawdą, gdyż ludzie którzy przeżyli śmierć kliniczną lub ludzie którzy byli przez dłuższy czas w śpiączce podają, że mogli opuścić swoje ciało oraz obserwować je, swoich bliskich, otoczenie i tak dalej. Katolicy uważają, że dusza może udać się do piekła, nieba lub trafić do czyśćca. Jest to zależne od tego jakie życie człowiek będzie prowadził na ziemi, czy będzie żył według przykazań Bożych i miłował swoich bliźnich. Wierzy się, że ludzie całkowicie dobrzy i żyjący bez grzechu dostają się do szczęśliwego, spokojnego miejsca – nieba i tam przebywają już zawsze. Ludzie, którzy nie do końca przestrzegali Bożych przykazań, ale żałują tego i pragną się oczyścić się z wszystkiego co złe mogą trafić do czyśćca, a stamtąd do nieba. Natomiast dusze ludzi niewierzących, mają trafić do piekła, gdzie będą ciężko pracowali pod nadzorem Szatana.

Leave a Reply