Jednym z głównych dowodów na życie po śmierci są relacje ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. W tym momencie należy zadać sobie pytanie: czym jest śmierć kliniczna? Śmierć kliniczna jest stanem, w którym nie widać oznak życia organizmu takich jak bicie serca, krążenie krwi czy akcja oddechowa. Powszechnie wiadomo, że po ustaniu pracy serca, człowiek nie może być niczego świadomy, jednak ludzie, którzy doświadczyli czegoś przeciwnego przedstawiają co dokładnie działo się po ich rzekomej śmierci. Opisują dokładnie co się działo, co wykonywali lekarze. Kiedy człowiek walczy o życie dusza w tym samym czasie walczy ze śmiercią. Ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną przedstawiają relację wskazującą na zachowanie pełnej świadomości, na przykład jeden z pacjentów twierdził, że gdy jego dusza opuściła ciało poszedł do własnego domu i oglądał płaczących mu bliskich, a drugi dokładnie opisał jak postępowali lekarze próbując przywrócić go do życia. Śmierć kliniczna nie jest zakończeniem życia ludzkiego.

Leave a Reply