Życie ludzkie to największy oraz najpiękniejszy dar jaki mogliśmy otrzymać od Boga i nie wolno go niszczyć. Nikt nie ma prawa nam go odebrać, nikt nie ma wpływu na to jak je przeżyjemy. Żyjąc bez wiary i miłości w sobie, bez miłowania dobra możemy raz na zawsze zniszczyć ten wielki Boży podarunek. Każde życie ludzkie jest święte, ponieważ zostaliśmy stworzeni na podobieństwo naszego zbawiciela. Jako istoty myślące mamy w sobie bardzo wielki potencjał i nie powinniśmy go marnować. Wszyscy ludzie powinni się rozwijać, pracować nad sobą i kształcić własne sumienie, aby stawać się lepszym z dnia na dzień. Powinniśmy żyć tak, aby nasi bliźni jak najlepiej nas wspominali i dobrze o nas mówili po śmierci. Jak wiadomo dusza ludzka jest nieśmiertelna, dlatego przykazania i Słowo Boże przypominają każdemu abyśmy żyli godnie na ziemi. Dzięki godnemu życiu nasza dusza znajdzie się w niebie – krainie idealnej i już na zawsze zazna tam spokój. Podsumowując: życie jest największym, bezcennym i niepowtarzalnym skarbem.

Leave a Reply