Jak powszechnie wiadomo chrześcijaństwo ma największą ilość wiernych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Wielu ludzi deklaruje się jako osoby wierzące choć naprawdę nimi nie są i nie mają pojęcia o Bogu oraz religii, którą ”wyznają”. Dzieję się tak, ponieważ ludzie są ograniczeni i przejmują się opinią innych. Uczęszczają do kościoła na Msze Święte tylko po to, aby nie narazić się na złą opinię wśród sąsiadów i dlatego, że nie chcą czuć się od nikogo gorsi. Część osób przestaje wierzyć w Boga, gdy nie wysłuchuje on ich próśb przekazywanych w modlitwie. Niektórzy deklarują się jako niewierzący, lecz mimo to chodzą do kościoła oraz obchodzą chrześcijańskie święta, ponieważ ich rodzina nie może zaakceptować tego, że mają oni inne poglądy i spojrzenie na świat. Nie jest to pozytywne zjawisko, ponieważ przedstawia to jak bardzo nasze społeczeństwo jest zakłamane i jak robi wszystko pod publikę. Ludzie odwracają się od Boga również dlatego, ponieważ uważają że nie potrzebują wierzyć w coś czego nigdy nie doświadczyli, nie widzieli i sądzą, że wiara nie sprawi, że będą oni szczęśliwsi.

Leave a Reply