Kościół jest instytucją, która powinna łączyć ludzi wierzących i umacniać w tym, że warto wyznawać wiarę w Boga, jednak tak nie jest i należy sobie zadać pytanie dlaczego? Czy winni są tu ludzie, którzy nie znajdują wolnego czasu i nie chcą uczęszczać na Msze Święte, czy może winny jest sam Kościół? Ludzie mówiący, że wierzą w Boga, ale nie wierzą w Kościół mają ku temu swoje powody. Najczęściej ci ludzie uważają, że jest to spowodowane zachowaniem księży. Księży, którzy postanowili głosić Słowo Boże nie z powołania, ale ze względu na korzyści materialne z tego wynikające. Ludzie sądzą też, że nie potrzebują Kościoła do tego, aby doświadczać Boga, gdyż mogą to robić zarówno we własnym domu jak i na świeżym powietrzu, po prostu wszędzie. Uważają, że nie potrzebują żadnych słów zachęcających do tego by wierzyć i zbędna jest im pomoc w rozumieniu Biblii. Słowo Boże studiować mogą samodzielnie lub dzielić się tym z osobami im bliskimi. Również powodem, dla którego coraz więcej ludzi przestaje odwiedzać kościół jest to, że każdy interpretuje wiarę na swój sposób i nie należy nikomu narzucać tego jak powinien zachowywać się chrześcijanin. Ludzie wierzą w Boga, ponieważ wierzą oni że on jest w stanie przyczynić się do tego gdzie po śmierci trafi ich dusza, a kościół nie ma z tym nic wspólnego

Leave a Reply