Rozmawialiśmy bardzo długo, a ja opowiedziałam Donowi to, co wiem o drugiej stronie. Słuchał głęboko zainteresowany, a mimo to czułam, że nie mogę go przekonać. Przerwałam na chwilę i zmówiłam krótką modlitwę, prosząc o pomoc. Często, w chwilach głębokiej troski, proszę siły boskie, by wskazały mi drogę. Niektórzy nazywają boskie siły Bogiem lub Panem. Ja mówię o wyższej jaźni, mieszkającej w każdym z nas jako siła boska. Nie byłam pewna, w jaki sposób najlepiej pomóc Donowi.

Mniej więcej o piątej Don otrzymał pewną szczególną wiadomość. Spojrzałam na zegarek, gdy weszła pielęgniarka, by dać mu jakieś lekarstwo. Kiedy wyszła, poczułam, że jest mi zimno i tak jakbym nie była na swoim miejscu. Spojrzałam w kierunku okna. a tam dostrzegłam wyraźny obraz – przede mną pojawił się jakiś mężczyzna w rybackiej łodzi. Okno stało się dla mnie ekranem astralnym. Ten mężczyzna był dość szczupły, ubrany w prostą flanelową koszulę i dżinsy. Wymachiwał czerwoną czapką. A potem usłyszałam, jak mówi: „Powiedz Donowi, że Pop mówi, że to najlepsza pora”.

Przekazałam Donowi tę informację. Bardzo się zdziwił i poprosił, bym opisała osobę, którą dostrzegłam w wyobraźni. Szczególnie interesowała go ta czerwona czapka. Kiedy opisałam mężczyznę, jego obraz zaczął powoli znikać.

Don leżał spokojnie przez dłuższą chwilę, a potem bardzo spokojnie wyjaśnił, kim jest ten mężczyzna. Imieniem Pop nazywał swego dziadka, który odszedł ponad dziesięć lat temu. Don uwielbiał łowić ryby razem z Popem. Dał Popowi tę czerwoną czapkę jako prezent na urodziny, a on nosił ją zawsze, gdy szli na ryby. Za każdym razem, gdy byli razem, o piątej Pop zdejmował czapkę i mówił do Dona: „Pospiesz się, czas na kolację. Nie możemy się spóźnić, bo inaczej twoja babcia będzie na nas zła”. Odczekałam parę minut, a potem spytałam:

– Don, myślisz, że twój dziadek był dobrym człowiekiem?

– Najlepszym! – odpowiedział.

– Czy on chodził co tydzień do kościoła? – dopytywałam się.

– Prawdę mówiąc nie, nie chodził.

– To interesujące. Mnie wydawał się bardzo szczęśliwy. Chciałjżebyś wiedział, że u niego wszystko w porządku, a tobie też z nim będzie dobrze.

Leave a Reply