Przez lata spotkałam wielu ludzi, którzy mówili mi, że po raz ostatni żyją na Ziemi. Bardzo się złościli, gdy zadawałam im pewne pytania, takie jak na przykład:

Czy mówisz wszystkimi językami? Czy masz pełną kontrolę nad swymi emocjami? Czy potrafisz opuścić swe ciało, kiedy zechcesz?

Czy motywy, jakimi się kierujesz, są zawsze i absolutnie bezinteresowne? Czy pozbyłeś się wszelkiego pożądania osobistego zysku? Czy twoje zdrowie jest w doskonałym stanie?

Są to jedynie niektóre z warunków wstępnych do osiągnięcia mistrzostwa. Kiedy zapanujemy nad sobą całkowicie, już nie będziemy potrzebowali wracać do planu ziemskiego. Wtedy to cala karma będzie zrównoważona, a wszelkie pragnienia osobistego zysku lub gratyfikacji zostaną zamienione w bezinteresowne pragnienie służenia ludzkości. Nie jest praktyczne, byśmy żyli w takim wysoce rozwiniętym stanie świadomości.

Pamiętajcie po prostu, że większość z nas ma wiele jeszcze do zrobienia w sprawie swego rozwoju – dlatego zwracajcie szczególną uwagę na lekcje, jakie już w życiu otrzymaliście.

Wszelki fizyczny i emocjonalny rozwój ma miejsce w planie fizycznym. Każde życie, jakiego doświadczamy, jest szkolną klasą dla naszej duszy. Wszelkie trudy są jakimś wyzwaniem, z którym się musimy zmierzyć, pracować nad nim, by wreszcie osiągnąć panowanie nad sobą. Reinkarnacja pozwala, by ta edukacja była kontynuowana w następnych życiach. Duch wchodzi w ciało fizyczne po to, by rozwijać się wraz z jego ewolucją. Czas, jaki spędzamy pomiędzy poszczególnymi życiami, jest inny dla różnych osób. Im wyżej zaszła ewolucja duszy, tym dłużej wolno jej czekać, zanim powróci do planu ziemskiego. Są pewne wyjątki: czasami rozwinięta dusza musi szybko powrócić, ma bowiem do wykonania pracę, która pomoże światu. Indywidualna karma obejmuje wszystkie fazy reinkarnacji. Karma duszy sprawia, że zostaje ona umieszczona w rodzinie, państwie, płci i typie ciała, na jakie zapracowała poprzez doświadczenia w poprzednich życiach, bądź też jakie są jej potrzebne, gdy zostanie poddana sprawdzianom obecnego życia.

Nie można iść na skróty, chcąc osiągnąć panowanie nad sobą, nie ma łatwej drogi ku oświeceniu. Większa część tego procesu jest bardzo bolesna. Każdy z nas jest sprawdzany poprzez przyciąganie doświadczeń, na które zapracowaliśmy naszym osobistym wyborem. Ból mówi nam o tym, że istnieje problem do rozwiązania. Życie jest jak laboratorium, gdzie może nastąpić postęp w uleczaniu duszy. Powinniśmy poznać smak wszelkich doświadczeń i uczyć się z nich, co robić, by to życie było najlepsze z możliwych.

Leave a Reply