Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy uczniów do współpracy przy tworzeniu naszej strony internetowej

Dziennik

„W uśmiechu jest całe bogactwo człowieka”. Takie motto przyświecało obchodom Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole. Jak co roku w listopadzie, przedszkolacy i uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi spotykali się w bibliotece szkolnej na „Spotkaniu z bajką”. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości czytane teksty obejmowały zagadnienia związane z tym wydarzeniem. Klasie III a przybliżona została postać Marii Curie-Skłodowskiej (książka z cyklu „Piękne umysły”). Natomiast uczniowie kl. I a i dzieci z grupy Pszczółki z Przedszkola nr 1 oraz dzieci z grupy Kotki, z Przedszkola nr 2, usłyszały historię o psie marszałka Józefa Piłsudskiego („Mój pan woła na mnie pies” J. Ołdakowskiego).

 

Pozostali uczniowie i przedszkolacy z obydwu orneckich przedszkoli zapoznali się z prezentacją multimedialną o Ignacym Paderewskim oraz książką W. Piaseckiej „Ignaś. Opowiadania patriotyczne”. Czytanie „bajek” zapoczątkowała dyrektor naszej szkoły pani Elżbieta Fijarczyk w kl. I b. Nasi stali goście pan Ireneusz Popiel – Burmistrz Ornety, pan Łukasz Okapiński – Inspektor ds. Kultury i Oświaty, pani Elżbieta Suchodolska – Dyrektor BPMiG, panie Anna Basałygo, Katarzyna Leszczyńska i Dorota Łabaszewska z ZSZ CKU w Ornecie, tradycyjnie również i w tym roku przyjęli zaproszenie na spotkanie z literaturą.

W miłej atmosferze czas płynął szybko. Trudne, dla tak młodych ludzi, tematy związane z historią naszego kraju przekazane zostały w przystępny i ciekawy sposób. To było nie tylko „spotkanie z bajką” lecz również doskonała lekcja historii. Dziękujemy zarówno zaproszonym Gościom jak również Przedszkolakom i ich Wychowawcom, a także naszym Uczniom wraz z Wychowawcami za wspólne spotkanie z historią Polski.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Popularne

Gościmy

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

20151013_091706.jpg

Logowanie

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.