Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
WAKACJE!!!

Dziennik

„W uśmiechu jest całe bogactwo człowieka”. Takie motto przyświecało obchodom Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole. Jak co roku w listopadzie, przedszkolacy i uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi spotykali się w bibliotece szkolnej na „Spotkaniu z bajką”. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości czytane teksty obejmowały zagadnienia związane z tym wydarzeniem. Klasie III a przybliżona została postać Marii Curie-Skłodowskiej (książka z cyklu „Piękne umysły”). Natomiast uczniowie kl. I a i dzieci z grupy Pszczółki z Przedszkola nr 1 oraz dzieci z grupy Kotki, z Przedszkola nr 2, usłyszały historię o psie marszałka Józefa Piłsudskiego („Mój pan woła na mnie pies” J. Ołdakowskiego).

 

Pozostali uczniowie i przedszkolacy z obydwu orneckich przedszkoli zapoznali się z prezentacją multimedialną o Ignacym Paderewskim oraz książką W. Piaseckiej „Ignaś. Opowiadania patriotyczne”. Czytanie „bajek” zapoczątkowała dyrektor naszej szkoły pani Elżbieta Fijarczyk w kl. I b. Nasi stali goście pan Ireneusz Popiel – Burmistrz Ornety, pan Łukasz Okapiński – Inspektor ds. Kultury i Oświaty, pani Elżbieta Suchodolska – Dyrektor BPMiG, panie Anna Basałygo, Katarzyna Leszczyńska i Dorota Łabaszewska z ZSZ CKU w Ornecie, tradycyjnie również i w tym roku przyjęli zaproszenie na spotkanie z literaturą.

W miłej atmosferze czas płynął szybko. Trudne, dla tak młodych ludzi, tematy związane z historią naszego kraju przekazane zostały w przystępny i ciekawy sposób. To było nie tylko „spotkanie z bajką” lecz również doskonała lekcja historii. Dziękujemy zarówno zaproszonym Gościom jak również Przedszkolakom i ich Wychowawcom, a także naszym Uczniom wraz z Wychowawcami za wspólne spotkanie z historią Polski.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Popularne

Gościmy

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

img_20190322_082629_burst002.jpg

Logowanie

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.