Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wywiadówka 23.05.2019 godz: 16:00

Dziennik

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV c przedstawiając jasełka. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, narratorów pasterzy, aniołów, diabłów, nauczyciela ,dzieci, lekarza, murarza, policjanta, burmistrza, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy śpiewane przez; Patrycję Ulewicz, Zosię Szyszko ,Sandrę Kowalczyk, Olę Szpak, Julię Korczak, Julię Nowicką, Amelię Szczęśniak, Wiktorię Jurystę, Roksanę Bernaś , którym akompaniowali Paweł Ulewicz na pianinie i perkusji i Natalia Siwik na gitarze. Po części artystycznej, pani dyrektor Elżbieta Fijarczyk podziękowała młodym artystom i ich opiekunom oraz złożyła zaproszonym gościom, rodzicom i uczniom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

Zostały rownież wręczone nagrody przez księdza Macieja po rozstrzygnięciu konkursu na kartkę swiąteczną oraz nagrodzono uczniów biorących udział w konkusie ,,Aniołowo'' organizowanym przez panią Grazynę Basałygo

klasy IV - VI

Roksana Bernaś, Szymon Leszczyński, Maja Cichosz, Magda Zych, Seweryn Ejkszto, Oliwia Borysiuk, Adrian Fijarczyk , Lena Rudewicz.

klasy I - III

Roksana Muszka, Igor Groszyk, Julek Plewa, Kacper Wardęga, Mikołaj Kowalczyk.

 

Beata Gramś

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.