Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
WAKACJE!!!

Dziennik

lece

Drodzy Nauczyciele!

 

Wiem, że temat, jaki chcę poruszyć, nie jest łatwy ani przyjemny, ale dla dzisiejszych nastolatków bardzo ważny. Chcę uświadomić Wam, jak dużym utrudnieniem w naszym życiu jest odrabianie lekcji i nauka po szkole. Młodzież ma mało czasu na własne potrzeby, zainteresowania czy rozrywkę. Nauka jest bardzo ważna, ale czy zadawanie nam prac domowych po ośmiu godzinach w szkole zachęca nas do nauki? Czy faktycznie zadania domowe są aż tak potrzebne? By sprostać Waszym oczekiwaniom, musimy od razu po szkole zabierać się do nauki i prac domowych. Musimy siedzieć niekiedy nad książkami wiele godzin. Każdy nauczyciel uważa swój przedmiot za najważniejszy. Wyobraźcie sobie, że każdy ze swojego przedmiotu zada tylko jedno zadanie, to tych prac domowych nazbiera się dużo.

Drodzy Nauczyciele! Myślę, że powinniście być bardziej wyrozumiali i pozwolić nam na odpoczynek po szkole. Wiem, pewnie powiecie, że marnujemy czas na gry na komputerze czy spotkania ze znajomymi. Ale wyciszamy się, oglądając filmy czy dotleniamy, spotykając się ze znajomymi na mieście. Żeby Was zadowolić, często odrabiamy lekcje szybko i bez zastanowienia. Nie przynosi to dla nas żadnych korzyści. Odrabiamy je dla świętego spokoju. A przecież szkoła i nauka powinny być przyjemnością. Dla wielu z nas ilość zadań domowych, kartkówek, sprawdzianów, korepetycji jest obciążeniem. Chyba sami zauważyliście, że program nauczania jest tak napięty i przeładowany, że zadajecie nam więcej do domu. Nie mamy czasu na odpoczynek. Odpoczywamy, kiedy śpimy, a młodość i radość nam uciekają. Pomyślcie o tym!
Bardzo się cieszę, że mogłem wyrazić swoje zdanie. Wiem, że pewnych spraw nie da się rozwiązać od razu. Wiem, że potrzebne są reformy. Sprawmy jednak, żeby nauka nie była przykrym obowiązkiem, ale niosła satysfakcję i radość. My uczniowie ze swojej strony obiecujemy wkładać w naukę dużo pracy, a Was prosimy o otwartość i zrozumienie.
A na koniec z przymrużeniem oka zacytuję słowa Edwarda Niziurskiego, który powiedział ,że: ,,Szkoła to jest taki kurnik, gdzie każdy ptak musi dziobać , czy mu się to podoba czy nie’’.
Ucz. klasy 8

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Popularne

Gościmy

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

img_20190322_082325_burst002  kopia.jpg

Logowanie

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.