Wywiadówka 23.05.2019 godz: 16:00

Gimnazjum nr 2 w Ornecie

Gimnazjum nr 2 w Ornecie powstało 1 września 1999r. Wyborem uczniów, rodziców i nauczycieli w 2005r. naszemu Gimnazjum nadano imię 29 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Pracuje tu 37 nauczycieli, w tym 11 egzaminatorów (nauczycieli, którzy posiadają kwalifikacje OKE w Łomży do sprawdzania końcowych testów egzaminacyjnych).

Gimnazjum liczy 14 oddziałów z 386 uczniami. Znajduje się tu 15 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, Internetowe Centrum Informacji Medialnej. Uczniowie korzystają ze stołówki, świetlicy, zmodernizowanej biblioteki. Przy szkole jest też duża sala gimnastyczna. Funkcjonuje sklepik szkolny prowadzony przez Spółdzielnię Uczniowską. Młodzież może liczyć na pomoc pedagoga, wychowawców i Rzecznika Praw Ucznia. SKO umożliwia systematyczne oszczędzanie. Uczniowie w ciągu roku bawią się na dyskotekach, z których część dochodu przeznacza się na cele charytatywne. Uczestniczymy w zbiorkach żywności. Prężnie działa Samorząd Uczniowski, SKKT. Szkolne Koło PCK, systematycznie rozwija swoją działalność charytatywną i prozdrowotną.

SamolotG2