12 kwietnia - Oficjalne otwarcie Orlika

Dnia 25 kwietnia 2018 r. w Lidzbarku Warmińskim odbył się powiatowy turniej Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Naszą szkołę w kategorii gimnazjum reprezentowali Agata Kraska(2a), Maria Kondyra(2a) i Patryk Waraksa(2a), a w kategorii szkół podstawowych naszymi reprezentantami byli Michał Golecki(7a) i Agata Zych (7a). Obie drużyny zajęły pierwsze miejsce i dostały się do Finału Wojewódzkiego.

20180510 111709W czwartek 10.05.2018 roku na obiektach OSiR w Ornecie odbyły się Orneckie biegi przełajowe. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły podopieczni pana Leszka MAKOWSKIEGO pokazali swoją klasę. Startując w trzech biegach zajęli na podium wszystkie miejsca medalowe. Jest to taki pierwszy przypadek w długoletniej historii tych zawodów. Medale zwycięzcom wręczali burmistrzowie miasta(pan I.POPIEL i A.GIERLOF) oraz przewodniczący rady miejskiej pan J.UZAR.

img 20180511 131852„STOP WULGARYZMOM – zielone światło dla kultury języka”. Pod takim tytułem uczniowie klasy II b - Katarzyna Daniel, Wiktoria Janowska, Roksana Kozakiewicz, Weronika Rokicka, Dominika Stupieńko, Magda Talarek, Wiktoria Wojewódzka, Mateusz Szybko, Sebastian Zamyślewski Arkadiusz Baranowski, Igor Brycki 11 maja 2018 przygotowali na forum szkoły inscenizację słowno- muzyczną. Troska o czystość i piękno mowy ojczystej, pielęgnowanie w środowisku uczniowskim kultury słowa, walka z narastającą wulgaryzacją języka polskiego wśród młodzieży, wdrażanie do kulturalnego wysławiania się to cele tego przedsięwzięcia. Wszyscy zostaliśmy zachęceni, że warto pielęgnować i szanować język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.

ORLEN WARSZAWAW dniu 22.04.2018 roku w Warszawie startowali trzej nasi uczniowie w zawodach biegowych w ramach Orlen Maraton. Jest to impreza sportowa ogólnopolska dla młodych adeptów lekkiej atletyki. Startują najlepsi młodzi biegacze z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych. Startujący uczniowie to młodzi sportowcy z klasy 7 . Najlepiej wypadł Maciej JABŁOŃSKI, który wśród 130 uczestników zajął 28 miejsce. Był to dla nich pierwszy taki start w tak poważnej imprezie. Pozostali nasi uczniowie, którzy godnie prezentowali nasze miasto i szkołę to : Aleksy ALBOWICZ i Kamil KRZYŻANOWSKI.

ROKSA KRASZEWOW dniu 27.04.2018 roku odbyły się w Kraszewie na bardzo trudnym terenie Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych. Nasi uczniowie podopieczni pana Leszka MAKOWSKIEGO zdobyli 3 medale w biegach indywidualnych. Natomiast w kategorii szkół zajęliśmy III miejsce. Złote medale zdobyli Roksana KOZAKIWICZ i Maciej JABŁOŃSKI, a srebrny wywalczył Dawid RUMIŃSKI. Pozostałe miejsca naszych uczniów: 4m Aniela SZELĄG, Dominik KRZYŻANOWSKI 5m Kamil KRZYŻANOWSKI, Marian SKUBISZ 11m Maciej KWIATEK

Copyright © 2018 Patryk Rybaczuk | Paweł Matak Rights Reserved.