Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy uczniów do współpracy przy tworzeniu naszej strony internetowej

dsc 0080Dnia 18 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie, które ma na celu propagowanie literatury narodowej oraz popularyzowanie czytelnictwa. Tegoroczną lekturą było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. We wspólne czytanie włączyli się przedstawiciele lokalnych władz burmistrz Ireneusz Popiel wraz z Inspektorem Oświaty Łukaszem Okapińskim, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespołu Ornecianie, Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ornecie, dyrektorzy i nauczyciele szkół lokalnych oraz rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wydarzeniu towarzyszyły również inne atrakcje, m.in. występy muzyczne zespołów, tańce, przebrania w stroje staropolskie, wystawa poświęcona autorowi dramatu i najważniejsze cytaty z lektury, wpinane gościom kokardek, przywitanie chlebem i solą.

Czytanie z podziałem na role okazało się być nie lada wyzwaniem nie tylko dla prowadzących, ale także dla uczestników wydarzenia, którzy mieli okazję wcielić się w bohaterów dramatu! Chwilami zabawne, w większości jednak budzące refleksję nad polską historią i polskim społeczeństwem wspólne czytanie narodowego dramatu dostarczyło uczestnikom wzruszających przeżyć. Zmaganie się z trudnym gwarowym językiem Wesela dało uczestnikom mnóstwo satysfakcji.
Przy stoliku można było ostemplować swoje egzemplarze okolicznościową pieczęcią upamiętniającą Narodowe Czytanie 2017. Oryginalna scenografia pomieszczeń oraz swojskie przysmaki przybliżały uczestnikom klimat bronowickiego wesela.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Narodowego Czytania — zarówno zaproszonym gościom, jak i osobom czytającym dramat Wyspiańskiego oraz wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia i organizacji całej scenerii i oprawy tego wydarzenia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

20151013_094842.jpg

Logowanie

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.