12 kwietnia - Oficjalne otwarcie Orlika

W piątek 10 listopada 2017r. w Gimnazjum nr 2 w Ornecie w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się test zatytułowany „Dla Niepodległej”. Uczestnikami sprawdzianu o utracie i odzyskaniu niepodległości przez Polskę byli uczniowie (po dwóch przedstawicieli z każdej klasy), nauczyciele oraz rodzice. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, tylko nieliczne pytania sprawiały uczestnikom trudność. Po trzech rundach pytań jury wyłoniło zwycięzców, którymi zostali uczniowie klasy III B- Sebastian Kamiński i Dawid Malko. Z takiej okazji nie mogło zabraknąć również pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego, co podkreśliło podniosły charakter tego dnia i było wyrazem szacunku i dumy wobec Ojczyzny i jej symboli.

Organizatorzy (B. Kucznier i A. Junko) dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem p. A. Frankowskiej za przepiękną dekorację sali oraz p. A. Piekarskiego za profesjonalne prowadzenie całej uroczystości.