Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zapraszamy uczniów do współpracy przy tworzeniu naszej strony internetowej

20171121 113424Dnia 21 listopada 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Aby przybliżyć naszym uczniom ideę bycia życzliwym dla drugiego człowieka podjęliśmy szereg działań. Jednym z nich było założenie Skrzynki Życzliwości, za której pośrednictwem uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. W dniu uroczystości wszystkie listy trafiły do adresatów. Ponadto w klasach siódmych odbył się plebiscyt na Królową lub króla Życzliwości, czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych. Również przeprowadzono lekcje wychowawcze na temat życzliwości, zachowań w różnych sytuacjach. W ramach konkursu szkolnego każda klasa wykonała gazetkę tematyczną i przystroiła klasę. Organizatorzy wraz z uczniami udekorowali hol szkolny z wyeksponowaniem wystawy o życzliwości. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w żółtych barwach, rozdawali kotyliony oraz uczestniczyli na przerwach w zabawach taneczno – muzycznych.

Dopełnieniem podjętych działań z okazji Dnia Życzliwości była dekoracja na holu przybliżającą tematykę życzliwości, aforyzmy, cechy osoby życzliwej. Podsumowując dzień pełen wrażeń, serdeczności , miłości i uśmiechu częstowaliśmy wszystkich słodyczami. Każdy z naszych uczniów próbował odnaleźć siebie wśród innych życzliwych, obdarzając się uśmiechem lub wymieniając między sobą miłe słowa. Naszym mottem na kolejny rok zostały następujące hasła : „Życzliwość to pragnienie szczęścia drugich”, „Życzliwość to nie jest akt, to jest styl życia.”
 Królową Życzliwości w klasach siódmych zostali : 7A – Sztadhaus Paulina, 7 B – Jarząbek Martyna, 7 C – Olechwir Aleksandra.
 Najładniej udekorowana klasa o tematyce życzliwości:
1 miejsce, – 2 A,
2 miejsce – 7 A,
3 miejsce - 7 C.
Organizatorzy
Wolontariat SK PCK

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

20151013_095053.jpg

Logowanie

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.