dsc 0886Uczennica klasy II a - Paulina Bereda została finalistką Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Geograficznego. Eliminacje szkolne odbyły się w październiku 2014 roku, a etap wojewódzki 13 marca 2015 roku. Paulina wykazała się wiedzą i umiejętnościami określonymi w podstawie programowej dla gimnazjum. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień, rozbudzanie zainteresowań geograficznych wśród uczniów, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy geograficznej, kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, wykorzystywanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, kształtowanie umiejętności interpretowania, wnioskowania, analizowania faktów i wyników przedstawionych w różnych formach (tabele, wykresy, mapy diagramy, ilustracje), dostrzeganie prawidłowości, zjawisk przyczynowo-skutkowych, wyszukiwanie talentów geograficznych, które mogłyby być dalej rozwijane w szkole ponadgimnazjalnej.

dsc 0886

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!