dsc 007810 kwietnia 2015 r. był w Gimnazjum nr 2 w Ornecie „Dniem Otwartym”. Gościliśmy w naszych progach klasy szóste z orneckich szkół podstawowych (SP1 i SP4) oraz ze szkół w Bażynach i Mingajnach.  Tegoroczne spotkanie odbywało się w scenerii piracko-morskiej. Pani Dyrektor K. Badyda przywitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy w poszukiwanie ukrytego skarbu. Aby go zdobyć, drużyny szóstoklasistów musiały przebyć cały szlak przebiegający przez wszystkie sale lekcyjne i zmierzyć się z przygotowanymi tam zadaniami.

Należało przy tym wykazać się wiedzą, inteligencją i refleksem. Z pomocą piratów – gimnazjalistów gościom udało się pokonać wszystkie przeszkody. Uwieńczeniem zabawy był koncert absolwentki naszej szkoły, Justyny Strojczyk.

Było nam bardzo miło Gościc klasy szóste wraz z wychowawcami w murach naszej szkoły. Będzie nam jeszcze milej, jeżeli spotkamy się tu we wrześniu.

Pomysłodawcami i koordynatorami tegorocznego Dnia Otwartego byli: p. J. Kucińska, p. A. Frankowska i p. P. Matak. Oprawa artystyczna p. E. Okapińska