6 grudnia 2018r. delegacja Samorządu Uczniowskiego odwiedziła najstarsze grupy przedszkolaków w Przedszkolu nr 1 oraz Przedszkolu nr 2 w Ornecie. Z okazji obchodów Mikołajek uczniowie naszej szkoły przygotowali zabawy, pokaz muzyczny i papierowe czapeczki z logiem naszej szkoły. Największą radość wśród najmłodszych sprawił słodki upominek.

dsc 0096"Mikołaj z procentami", pod takim tytułem 14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Ornecie odbył się Rejonowy Turniej Matematyczny. W zmaganiach konkursowych rywalizowało osiem trzyosobowych drużyn z takich szkół jak: Szkoła Podstawowa w Pieniężnie, Szkoła Podstawowa w Bażynach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie, Gimnazjum nr 1 w Ornecie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie i Gimnazjum nr 2 w Ornecie. Celem konkursu było promowanie nauki matematyki oraz pokazanie jej praktycznej strony. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami obliczeń procentowych, obniżek, podwyżek, terminów związanych z ekonomią i produktami bankowymi. Tematyka wielu zadań ściśle związana była ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. W trakcie rozwiązywania zadań czas pracy umilała świąteczna muzyka oraz występy wokalne uczniów.

SREBRNA ODZNAKAPan LESZEK MAKOWSKI nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener lekkiej atletyki otrzymał za swoje wybitne osiągnięcia trenerskie i wychowacze SREBRNĄ ODZNAKĘ przyznawaną przez POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI oraz przez MINISTERSTWO SPORTU i TURYSTYKI. Przez 28 lat pracy trenerskiej i wychowawczej jego podopieczni zdobyli mnóstwo medali na imprezach sportowych całego świata. Spod jego ręki wyszło wielu utalentowanych młodych sportowców. Jego wychowankowie zdobywali MISTRZOSTWO ŚWIATA, EUROPY i POLSKI oraz ustanawiali REKORDY ŚWIATA. W swojej długoletniej pracy pan MAKOWSKI był wielkokrotnie nagradzany przez różne instytucje oraz organizacje m.in. RADA GŁOWNA LZS w WARSZAWIE, URZĄD WOJEWÓDZKI, URZĄD MARSZAŁKOWSKI, STAROSTWO POWIATOWE i URZĄD MIASTA.

20181119 191418Zakończyła się runda jesienna turnieju piłkarskiego o PUCHAR DYREKTORA szkoły w formie ligi szkolnej jesień/wiosna. Zainteresowanie turniejem wśród uczniów było ogromne. Startowały wszystkie klasy VII i VIII SP oraz klasy III GIM. . Mecze były bardzo ciekawe w każdym z meczów padało bardzo dużo bramek. Łącznie wszystkie klasy strzeliły 260 goli! Rozegrano 28 meczów. Królem strzelców po rundzie jesiennej został uczeń klasy III B Arek BARANOWSKI ( 32 gole ). Najlepsza drużyna to klasa III B, a w klasyfikacji drużynowej FAIR PLAY klasa VII A. Kibice dopisywali, a wśród nich byli uczniowie i rodzice. Prowadzimy różne klasyfikacje i rankingi np. klasyfikacja zespołowa, najlepszy zawodnik(MVP), najlepszy bramkarz, obrońca, pomocnik, strzelec oraz klasyfikacja fair play.

Tego dnia uczniowie (chłopcy i dziewczyny) oraz pracownicy szkoły mieli ubrać się w spódnice lub sukienki…. I nie zawiedliście Nas!!! Było kolorowo i wesoło bo nawet chłopcy włączyli się do akcji!!! Każdy kto był ubrany w spódnicę lub sukienkę dostał od SU słodki upominek. Akcja zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

30.10.2018 (WTOREK) Szkolny „Radiowężeł” zorganizował ” Włoski dzień” i zbiórkę funduszy na zakup nowego głośnika.
• Na przerwach sprzedawaliśmy prawdziwą włoską pizzę ( z pizzerii La strada) i napoje.
• Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem
• Udało Nam się zarobić 100 zł - niestety jeszcze za mało na głośnik
• Wszystkim Naszym sponsorom serdecznie dziękujemy za pomoc i zapraszamy do udziału w kolejnych Naszych akcjach!!!!!

dsc 051016 października 2018r w naszej szkole obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski pt. „Promieniowanie Ojcostwa”. Uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem fragmentów życiorysu Jana Pawła II oraz jak w życiu młodego Karola Wojtyły ogromną rolę odegrał ojciec, który był dla niego wielkim autorytetem. To doświadczenie, w późniejszym czasie jako papież Jan Paweł II, przeniósł na relację z Bogiem Ojcem oraz z ludźmi, do których odnosił się z ojcowską troską. Następnie przedstawiono prezentację multimedialną w której Św. Jan Paweł II przypomina nam, że odkupienie dokonuje się najpierw przez rodzinę. Papież wskazując na kluczowe znaczenie rodziny zauważa: „Słowa czwartego przykazania – Czcij ojca i matkę” – skierowane są do dzieci, do synów i córek. Dzień Papieski był zaproszeniem do sięgnięcia po teksty Karola Wojtyły.

20151013_094220.jpg