oktawiaZ przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3a, Oktawia Bernas, znalazła się w zaszczytnym gronie zakwalifikowanych do drugiego etapu rekrutacji Programu Stypendialnego Horyzonty im. prof. Ryszarda Czarneckiego. Program ten dedykowany jest absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych z małych miejscowości i umożliwia zdolnej, utalentowanej młodzieży naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Młodzi, wrażliwi ludzie dostają finansowe wsparcie w rozwoju osobistym, jednocześnie czerpiąc z historii i tradycji lokalnych społeczności. Program pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości, uczy mierzenia się z nowymi wyzwaniami.
Oktawii serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

strajk1Szanowni Rodzice! W związku z nadal trwającym strajkiem informuję, że zajęcia lekcyjne w Szkole Podstawowej nr 1 są zawieszone do odwołania. O wszelkich zmianach będę informować Państwa na bieżąco.

Elżbieta Fijarczyk

W V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie odbył się dnia 5.04.2019r.( piątek) finał XX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej. Wydarzenie, jak co roku współorganizowane jest przez V LO z Instytutem Muzyki UWM i olsztyńskim Pałacem Młodzieży. W eliminacjach do konkursu wzięło udział 140 uczestników z całego województwa, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Oktawia Bernaś z klasy 3a gimnazjum i Zosia Sidorowicz z klasy 8a. Zarówno Oktawia, jak i Zosia znalazły się w gronie 20 najlepszych wokalistów i zostały zakwalifikowane do przesłuchań finałowych. Podczas finału jury w składzie: Iwona Łazicka-Pawlak - dyrektor Pałacu Młodzieży, Leszek Szarzyński - dyrektor Instytutu Muzyki UWM, Grzegorz Lewandowski - wykładowca UWM, Łukasz Przyborowski - zespół ENEJ, Patrycja Jackowska-Kunert - wokalistka, Basia Raduszkiewicz – wokalistka wyłoniło tegorocznych zwycięzców XX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej, w gronie których znalazła się Oktawia Bernaś , która zajęła I miejsce.

strajk1Szanowni Rodzice, informuję, że w porozumieniu z organem prowadzącym zajęcia lekcyjne w szkole zostały wstępnie zawieszone na okres 8-10 kwietnia 2019 r. Powołany Komitet Strajkowy kieruje akcją strajkową nauczycieli i innych pracowników szkoły. O wszelkich zmianach będę informować Państwa na bieżąco.

Elżbieta Fijarczyk - dyrektor szkoły

strajk1

Szanowni Panstwo!
Informuję, że od poniedziałku 8 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Ornecie rozpoczyna się strajk nauczycieli. O wszelkich zmianach w tej kwestii będę informować Państwa na bieżąco.

Elżbieta Fijarczyk - dyrektor szkoły.

TURNIEJ PIŁKARSKI
o PUCHAR DYREKTORA
SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 1 w ORNECIE
rok szkolny 2018/2019
RUNDA REWANŻOWA

Od poniedziałku 08.04.2019 roku na naszym Orliku zaczynamy rozgrywki klasowe w piłce nożnej. Jest to runda rewanżowa. Przypominamy, że po pierwszej rundzie prowadzi klasa IIIB, a najlepszym piłkarzem był Arek BARANOWSKI z kl. IIIB.
Harmonogram pierwszych meczy w II rundzie :
8.04.2019 – PONIEDZIAŁEK
Godz. 17.15 IIIC - VIIIC
Godz. 18.15 IIIB - VIIIB
9.04.2018 – WTOREK
Godz. 17.15 VIIB - IIIA
Godz. 18.15 VIIA - VIIIA
12.04.2019 – PIĄTEK
Godz. 17.15 VIIIC - VIIIA
Godz. 18.15 IIIA - VIIA
Pozostały terminarz meczy jest do wglądu u nauczyciela wychowania fizycznego
pana Leszka MAKOWSKIEGO.

ORGANIZATOR - nauczyciel w-f Leszek MAKOWSKI

strajk

Szanowni Państwo,

W związku z akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego referendum, od 8 kwietnia 2019r. do odwołania zajęcia w szkole mogą być zawieszone. Dotychczasowe rozmowy związków zawodowych z rządem nie przyniosły rezultatu. Kolejna tura rozmów odbędzie się w piątek (5.04.2019). Opiekę nad uczniami, którzy zostali zgłoszeni do dyrektora szkoły będą organizowały: Miejski Dom Kultury, świetlice wiejskie, Biblioteka Publiczna z filiami wiejskimi oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie.
Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Prosimy o obserwowanie wiadomości w dzienniku elektronicznym oraz na stronie internetowej szkoły.

Elżbieta Fijarczyk – dyrektor szkoły

prze 31W dniach 18-19 marca, grupa uczniów wraz z opiekunem, w ramach promocji szkoły, odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 1 w Ornecie. W zabawny oraz oryginalny sposób młodzież przybliżyła przedszkolakom tradycje związane z dniem św. Patryka, patrona Irlandii. Dzieci wykonywały trójlistne koniczynki, symbol ,,Zielonej Wyspy". Odwiedził ich także złośliwy skrzat Leprikon. Dzieci musiały go ,,ugrzecznić" i w nagrodę dostały galaretki, a także garniec złotych monet. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dzieci z niecierpliwością oczekują 1 września, kiedy to przekroczą po raz pierwszy progi Szkoły Podstawowej nr 1.

wywiadowka

Przypominamy, że 28.03.2019 (czwartek) o godz. 16:00 odbędą się zebrania z rodzicami klas 7, 8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy.

20151013_091726.jpg