dsc 051016 października 2018r w naszej szkole obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski pt. „Promieniowanie Ojcostwa”. Uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem fragmentów życiorysu Jana Pawła II oraz jak w życiu młodego Karola Wojtyły ogromną rolę odegrał ojciec, który był dla niego wielkim autorytetem. To doświadczenie, w późniejszym czasie jako papież Jan Paweł II, przeniósł na relację z Bogiem Ojcem oraz z ludźmi, do których odnosił się z ojcowską troską. Następnie przedstawiono prezentację multimedialną w której Św. Jan Paweł II przypomina nam, że odkupienie dokonuje się najpierw przez rodzinę. Papież wskazując na kluczowe znaczenie rodziny zauważa: „Słowa czwartego przykazania – Czcij ojca i matkę” – skierowane są do dzieci, do synów i córek. Dzień Papieski był zaproszeniem do sięgnięcia po teksty Karola Wojtyły.

Wczytując się w nie możemy głębiej zrozumieć wewnętrzne inspiracje, motywy, jakimi kierował się Papież Polak w swym życiu i działalności; zrozumieć, jak pojmował świat. Jednocześnie możemy lepiej poznawać Boga, który jest naszym Ojcem. Możemy wreszcie dowiedzieć się wiele o naszej ludzkiej kondycji, o współczesnym świecie i jego problemach, bo uświadamiamy sobie, iż niezwykła przenikliwość i głębia myśli papieskiej owocuje jej aktualnością w nowym tysiącleciu. Całość przedstawienia wzbogaciła piękna scenografia i gazetka. Na zakończenie warto nadmienić, iż szczególny nastrój wywołała ulubiona pieśń papieża pod tytułem „Barka” wykonana z udziałem dzieci i nauczycieli.

20151013_095053.jpg