Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
WAKACJE!!!

dsc 0096"Mikołaj z procentami", pod takim tytułem 14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Ornecie odbył się Rejonowy Turniej Matematyczny. W zmaganiach konkursowych rywalizowało osiem trzyosobowych drużyn z takich szkół jak: Szkoła Podstawowa w Pieniężnie, Szkoła Podstawowa w Bażynach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie, Gimnazjum nr 1 w Ornecie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie i Gimnazjum nr 2 w Ornecie. Celem konkursu było promowanie nauki matematyki oraz pokazanie jej praktycznej strony. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami obliczeń procentowych, obniżek, podwyżek, terminów związanych z ekonomią i produktami bankowymi. Tematyka wielu zadań ściśle związana była ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. W trakcie rozwiązywania zadań czas pracy umilała świąteczna muzyka oraz występy wokalne uczniów.

 

Różnorodność konkurencji: zadania z worka Mikołaja, zadania ze skarpety, trudny wybór, kalambury, matematyczne puzzle, siłownia umysłowa oraz krzyżówka z procentami sprawiły, że konkurs bardzo się podobał. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Elżbieta Fijarczyk, Bożena Kamińska, Maria Kowalska, Iwona Kurdyła, Marta Jarema i Wiesław Szmajchel. Po wyczerpujących, lecz ciekawych zmaganiach jury wręczyło dyplomy i nagrody wszystkim drużynom. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Ornecie w składzie: Maria Kondyra, Natalia Kuzyk, Julian Kopka. Konkurs odbył się przy współpracy z Bankiem Sztumskim Oddział w Ornecie, który ufundował nagrody za pierwsze miejsce. Pozostałe nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 1 w Ornecie oraz ornecka firma Automax - Tomasz Frankowski. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie: Agnieszka Bielicka i Paweł Matak. Liczymy, że konkurs będzie się rozwijał i za rok przyciągnie jeszcze większe grono młodzieży interesującej się matematyką.

 

Popularne

Gościmy

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

img_20190322_112216_burst002.jpg

Logowanie

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.