niepodlegla„Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje” – te słowa Jana Pawła II przyświecały głównym uroczystościom zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 związanym z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w grze „Niepodległość” w sposób wymowny przypomnieli w skrócie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Duże wrażenie, zwłaszcza na młodszych uczniach zrobiło symboliczne „podarcie” mapy Polski przez trzech zaborców, a także rozerwanie „szarf” zaborcom oznajmiające koniec jarzma niewoli. Podniosłą atmosferę potęgowały pieśni patriotyczne, legionowe wykonane przez chór szkolny. Całość dopełniały piękne dekoracje w kolorystyce barw narodowych. Wszyscy uczestnicy, zarówno uczniowie, nauczyciele jak i zaproszeni goście pełni wzruszenia opuszczali Miejski Dom Kultury.

20151013_094854.jpg