Wywiadówka 23.05.2019 godz: 16:00

s1 11 mlodzi genialni innowacyjna edukacja w gminie ornetaCelem projektu jest kształcenie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy (matematyczno-przyrodniczych, ICT, językowych) oraz właściwych postaw i umiejętności w zakresie kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej wśród 674 uczniów czterech szkół z terenu Miasta i Gminy Orneta - SP w Bażynach, SP w Mingajnach, SP nr 4 w Ornecie i SP nr 1 w Ornecie oraz zwiększenie umiejętności i kompetencji 64 nauczycieli w zakresie wspierania rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych poprzez umiejętności trenerskie i 60 rodziców w zakresie wspierania dziecka w nauce, rozwijaniu pasji, kontakcie z rówieśnikami, radzeniu sobie z trudnościami i emocjami.

W ramach projektu zostaną zrealizowane szkolne koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze, zajęcia rozwijające, wyjazdy naukowo-edukacyjne, trening kompetencji i umiejętności dla uczniów oraz zajęcia dla rodziców - „Jak wspierać dzieci w pokonywaniu trudności” i "Nastolatek w domu" - zajęcia edukacyjne dla nauczycieli - Szkoła Umiejętności Trenerskich, Szkoła Umiejętności Coachingowych, Szkoła Kompetencji Wychowawczych i Trener Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży.