Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
12 kwietnia - Oficjalne otwarcie Orlika

Dziennik

20180510 111709W czwartek 10.05.2018 roku na obiektach OSiR w Ornecie odbyły się Orneckie biegi przełajowe. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły podopieczni pana Leszka MAKOWSKIEGO pokazali swoją klasę. Startując w trzech biegach zajęli na podium wszystkie miejsca medalowe. Jest to taki pierwszy przypadek w długoletniej historii tych zawodów. Medale zwycięzcom wręczali burmistrzowie miasta(pan I.POPIEL i A.GIERLOF) oraz przewodniczący rady miejskiej pan J.UZAR.

img 20180511 131852„STOP WULGARYZMOM – zielone światło dla kultury języka”. Pod takim tytułem uczniowie klasy II b - Katarzyna Daniel, Wiktoria Janowska, Roksana Kozakiewicz, Weronika Rokicka, Dominika Stupieńko, Magda Talarek, Wiktoria Wojewódzka, Mateusz Szybko, Sebastian Zamyślewski Arkadiusz Baranowski, Igor Brycki 11 maja 2018 przygotowali na forum szkoły inscenizację słowno- muzyczną. Troska o czystość i piękno mowy ojczystej, pielęgnowanie w środowisku uczniowskim kultury słowa, walka z narastającą wulgaryzacją języka polskiego wśród młodzieży, wdrażanie do kulturalnego wysławiania się to cele tego przedsięwzięcia. Wszyscy zostaliśmy zachęceni, że warto pielęgnować i szanować język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.

ORLEN WARSZAWAW dniu 22.04.2018 roku w Warszawie startowali trzej nasi uczniowie w zawodach biegowych w ramach Orlen Maraton. Jest to impreza sportowa ogólnopolska dla młodych adeptów lekkiej atletyki. Startują najlepsi młodzi biegacze z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych. Startujący uczniowie to młodzi sportowcy z klasy 7 . Najlepiej wypadł Maciej JABŁOŃSKI, który wśród 130 uczestników zajął 28 miejsce. Był to dla nich pierwszy taki start w tak poważnej imprezie. Pozostali nasi uczniowie, którzy godnie prezentowali nasze miasto i szkołę to : Aleksy ALBOWICZ i Kamil KRZYŻANOWSKI.

ROKSA KRASZEWOW dniu 27.04.2018 roku odbyły się w Kraszewie na bardzo trudnym terenie Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych. Nasi uczniowie podopieczni pana Leszka MAKOWSKIEGO zdobyli 3 medale w biegach indywidualnych. Natomiast w kategorii szkół zajęliśmy III miejsce. Złote medale zdobyli Roksana KOZAKIWICZ i Maciej JABŁOŃSKI, a srebrny wywalczył Dawid RUMIŃSKI. Pozostałe miejsca naszych uczniów: 4m Aniela SZELĄG, Dominik KRZYŻANOWSKI 5m Kamil KRZYŻANOWSKI, Marian SKUBISZ 11m Maciej KWIATEK

MISTRZOSTWA SZKOŁY w BIEGACH SPRINTERSKICH12.04.2018 roku w dniu otwarcia Orlika lekkoatletycznego w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegu na dystansie 60m. Najszybszymi uczniami w naszej szkole w kategorii dziewcząt została Roksana KOZAKIEWICZ (8,89) i wśród chłopców Paweł PISARSKI(7,72). Najlepszy czas w eliminacjach wśród chłopców uzyskał Sebastian KAMIŃSKI(7,67). W/w uczniowie trenują pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i trenera lekkiej atletyki pana Leszka MAKOWSKIEGO. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, a pozostali uczniowie dyplomy. Każdy uczestnik dostał pamiątkową koszulkę. Nagrody wręczali pan burmistrz Ireneusz POPIEL i pani dyrektor Krystyna BADYDA.

FullSizeR001 dniach 10-11.04.2018r. odbyły się eliminacje do XIX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej w Olsztynie. Do eliminacji przystąpiło 130 młodych wokalistów z całego województwa w kategorii uczniowie klas VII i gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych. Z naszej szkoły w eliminacjach wzięły udział cztery wokalistki: Łucja Maziuk z klasy 7b , Oktawia Bernaś z klasy 2a gimnazjum, Aniela Szeląg i Paulina Zubel klasy 3a gimnazjum. Po eliminacjach uczennice wzięły udział w warsztatach muzycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – „ Emisja głosu.” Wszystkie uczennice zaśpiewały pięknie ale do przesłuchań finałowych 12.04 w Olsztynie ze 130 osób jury zakwalifikowano tylko 22 uczestników. Z naszej czwórki do finału XIX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej przeszła Paulina Zubel .

dsc 064612 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Orlika. Poszerzenie bazy sportowej o nowy obiekt już jest wizytówką szkoły, a przede wszystkim naszego miasta.
Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego przywitania gości przez Panią Dyrektor. Byliśmy zaszczyceni, że otwarcie odbyło się przy udziale wielu wspaniałych osobistości. Szczególne podziękowania należą się Panu Janowi Harhajowi – Staroście Powiatu Lidzbarskiego i Panu Ireneuszowi Popielowi – Burmistrzowi Ornety. Wyrazy wdzięczności i uznania należą się również Generalnemu Wykonawcy Prezesowi Firmy RS Inwestycje Sp .z o.o. – Panu Romanowi Gajce.

Copyright © 2018 Patryk Rybaczuk | Paweł Matak Rights Reserved.