Niektórzy ludzie myślą, że droga do nieba jest łatwa i każdy może się tam dostać. Jednak nie jest to takie proste. Żeby po śmierci nasza duża dostała się do raju powinniśmy na to pracować przez całe swoje życie, gdyż dostają się tam tylko dusze dobrych ludzi. Nie wystarczy uczęszczać na Msze Święte i przyjmować sakramenty, trzeba żyć z Bogiem w sercu. Do nieba przybliżyć nas może codzienna rozmowa z Bogiem, studiowanie Słowa Bożego oraz życie zgodnie z przykazaniami. Nienawiść, zazdrość, pycha i inne negatywne cechy nie powinny gościć w naszym życiu, ale Pan wie, że jesteśmy tylko ludźmi i czasami zapominamy o tym co jest w życiu ważne. Po śmierci nasza duża może powędrować do czyśćca, gdzie grzesznicy żałujący swoich grzechów i kochający Boga pracują nad sobą aby zostać zbawionym i wstąpić do nieba. Dlatego jeśli ulegamy negatywnym emocjom, ale jednocześnie wciąż wierzymy nie powinniśmy się załamywać i powinniśmy pamiętać, że wciąż mamy szansę spotkać oraz doświadczyć Boga w zaświatach.

Leave a Reply