Śmierć jest zjawiskiem naturalnym i spotyka ona każdego niezależnie od jego pochodzenia, stanu majątkowego lub płci. Nie da się jej ominąć ani oszukać w żaden sposób, ponieważ jest ona nieunikniona. Możemy ją spotkać o każdej porze dnia i nocy oraz może po nas przyjść w każdym momencie naszego życia. Spotyka ona zarówno tych ludzi w podeszłym wieku, u kresu swego życia jak i tych którzy dopiero owe życie rozpoczynają. Ludzie boją się śmierci, ponieważ uważają że jest ona czymś bolesnym i okrutnym. W bajkach często przedstawiana jest jako kościotrup bez twarzy w czarnej płachcie oraz z naostrzoną kosą w ręku. Kościotrup ten zazwyczaj przybiera postać koszmarnej zjawy. Każda istota żyjąca na ziemi w jakimkolwiek stopniu, nawet najmniejszy obawia się bólu towarzyszącego procesowi umierania. Nie należy jednak sie tego obawiać, gdyż śmierć jest najczęściej bezbolesna. Na skutek śmierci zakończymy swoje życie ziemskie, jednak rozpoczniemy życie w zaświatach. Życie pozbawione wszelkich trosk, zmartwień i cierpienia.

Leave a Reply