Zdziwiłam się nieco, gdy powiedział: – Spróbuję. Nie mogę znieść tych poniżających zajęć, ale jeśli muszę to robić, by zajść wyżej, to spróbuję.

Zapewniłam go, że nie ma poniżających prac, a jedynie poniżające podejście. Wszelka praca jest ważna, a ty dostaniesz to, na co zasłużysz. Nalegałam, by pamiętał, dlaczego go zwalniano, a także by zmienił swe zachowanie w pracy.

Wyszedł z sesji ze mną i udał się na następne interview w sprawie pracy. Miejmy nadzieję, że będzie sobie zdawał sprawę z tego, jak negatywnie wpływa na ludzi, i wreszcie utrzyma się w pracy. Lionel cierpiał na syndrom krótkiej pamięci. Wielokrotnie powtarzając stereotyp zachowania i nie wyciągając wniosków z błędów, utknął we własnej karmie. Przełamanie stereotypu może być bolesne, gdyż Lionel będzie musiał stanąć w obliczu swej zaniżonej samooceny. Równie dobrze dokonanie tego może zająć więcej niż jedno życie. Wybór należy do niego. Pierwszy krok w kierunku zmiany już zrobił, decydując się na rozmowę ze mną.

Utrzymanie się w pracy będzie wymagało od Lionella dyscypliny. Powinien się zmusić, by być uprzejmym, Kiedy zacznie się zachowywać w sposób naturalny, odnajdzie spokój, którego istnienia nawet nie podejrzewał. Wtedy to jego karma się zmieni i zostaną mu przedstawione nowe możliwości rozwoju.

Czy będziemy się znali w przyszłych życiach? Czy rozpoznam moich przyjaciół, jeśli nie będą wyglądali tak samo? Czy już wcześniej znałam mojego męża?

Wielu z naszych przyjaciół i krewnych było już wcześniej z nami. Twój mąż w tym życiu mógł być twoim bratem lub wujkiem w poprzednim wcieleniu.

Jakaś matka mogła być w innym życiu czyjąś siostrą. Niektóre więzi między ludźmi sięgają głębiej niż przesłanki racjonalne lub emocjonalne – są kar- miczne. Te więzi nie zawsze są romantycznymi, idealizowanymi związkami miłosnymi, nakreślonymi w filmach New Age.

Leave a Reply