Moje łzy nie były przeznaczone dla Nicka, służył mojej osobistej stracie i były przeznaczone dla tyc wszystkich, którzy za nim tęsknili. Musimy dać sobie pozwolenie na żałobę. Jeśli ni wyrazimy smutku, bólu i złości, sami ulegniemy depresj Tłumiąc uczucia nie pozbędziemy się ich, będą podnosi swe wściekłe łby bez względu na to, jak bardzo będziem się starali ich unikać.

Okres żałoby jest dla kadego inny. Musimy b cierpliwi wobec tych, którzy cierpią. Tak chciałoby si im powiedzieć: ,,Musisz normalnie żyć, dość już t żałoby”, gdy wydaje się nam, że żałoba trwa za dług Takie podejście do cudzego bólu może sprawić, człowiek w żałobie będzie się czuł jeszcze bardzi zdesperowany i samotny.

Trudno przyglądać się osobie w ciężkiej żałobi większość ludzi czuje bowiem bezradność, widząc ro paczającego przyjaciela. Czasem unikają nawet przjació bo nie wiedzą, co zrobić.

Zawsze pomaga wysłuchanie osoby w żałobie. Ludzi muszą rozmawiać o swoim bólu, by się od niego uwolni Musimy spędzać nieco czasu z przyjaciółmi, którz boleśnie odczuwają żałobę. Być może nie mają dość sił by prosić nas o pomoc, dlatego powinniśmy sprawić, b łatwo mogli ją uzyskać. Mamy świetną okazję przysłużeni się innym ludziom. Swą obecnością pomagamy ludzio będącym w żałobie. Przyjaciele opłakujący stratę uko chanej osoby, wskażą nam, w jaki sposób możemy i pomóc. Powinniśmy być wrażliwi na ich indywidualn otrzeby. Niektórzy przyjaciele mogą pragnąć, byśmy osiedzieli z nimi w ciszy inni mogą chcieć zapłakać, b oczekują, byśmy zabrali ich gdzieś na kolację. Nie bawiajcie się przyjść z pomocą. Wasza miłość i troska staną przyjęte z wdzięcznością.

Głęboka, pełna czci wiara w życie po śmierci oraz w inkarnację stanowią najsilniejszą ochronę przed nad- ierną żałobą. Wiedząc, że myślami pełnymi żalu wodujemy rozdarcie u naszych bliskich w sferze chowej, powinniśmy powstrzymać się od zbyt długiej łoby.

Leave a Reply