Mówiłam o mojej myślowej łączności z Lawrence’em. On potrafi natychmiast odbierać wysłane przeze mnie formy myślowe, jeśli kieruję je bezpośrednio ku niemu i są one odpowiednio silne. Muszę wtedy rozmyślnie skupić uwagę. Myślę o nim, dając mu do zrozumienia, że jego pomoc byłaby mile widziana, a on odbiera to natychmiast. Sam decyduje, czy koniecznie musimy się spotkać.

Czasami w odpowiedzi na moje wołanie o pomoc, wysyła myśl pełną miłości. Kiedy to robi, czuję się tak, jakbym została otulona dającym ukojenie kocem. Innym razem po prostu przychodzi do mnie. Czasami wydaje mi się, że nie odpowiada. A tak naprawdę odpowiada, nic nie mówiąc. Milcząc, daje mi znać, że sama potrafię się uporać z daną sytuacją. Mądry nauczyciel pozwala uczniowi znaleźć rozwiązanie problemu, jeśli tylko jest to możliwe.

Postępowałabym samolubnie, gdybym wzywała Law- rence’a za każdym razem, gdy pojawia się problem. Robię, co w mojej mocy, by wzywać go tylko wtedy, gdy sprawy wyglądają na szczególnie zagmatwane.

Lawrence całkowicie panuje nad swoimi myślami. Jego motywacja we wszelkich sprawach jest bezinteresowna. Jego myślenie jest już na wyższym poziomie.

– Większość ludzi nie potrafi kontrolować własnych myśli, toteż sami są przez nie kontrolowani – mówił mi wielokrotnie. Ostrzegał mnie, bym zawsze starała się myśleć świadomie.

– Musimy dążyć do tego, by utrzymać nasze myślenie na poziomie duchowym. Obsesyjne myśli prowadzą do braku równowagi i dysharmonii. Pracuj, by wytrenować własne myśli w taki sam sposób, jak tancerz trenuje swe ciało, by odpowiadało na jego rozkaz. Potrzebne są do tego skupienie uwagi i dyscyplina. Nakazuj umysłowi myśleć o miłości, a nie o nienawiści, myśleć o przebaczeniu, a nie o złości czy zemście. Sprawi to, że lepsze będzie życie obecne i przyszłe.

W świecie duchowym nie ma przemysłu ani wymiany pieniężnej, dlatego nikt nie myśli o chciwości lub współzawodnictwie. Ciało duchowe nie potrzebuje jedzenia, dlatego nie powstają myśli dotyczące jedzenia. Ciało duchowe pozostaje w doskonałym zdrowiu, nie trzeba więc myśleć o diecie ani ćwiczeniach fizycznych. Człowiek o podejściu materialistycznym może uważać, że to dość nudne, bo nie umie sobie wyobrazić życia bez fizycznych przyjemności. A jednak świat duchowy pełen jest myśli, jakie wysyłamy w poszukiwaniu wiedzy. Dobrze sobie służymy myśląc o pięknie. Możemy się skrzywdzić, jeśli będziemy uporczywie myśleć o wypełnianiu fizycznych przyjemności.

Leave a Reply