Jeśli dostrzegamy i akceptujemy szerszy obraz, to stawiając czoło fizycznym i emocjonalnym próbom, rozumiemy sytuację i nie uważamy jej za beznadziejną.

Problemy doprowadzające ludzi do samobójstwa są tylko chwilowe. Samo życie jest wieczne.

Musimy zmierzyć się ze sprawdzianami, jakie niesie nam nasza karma. Takie sprawdziany dają nam możliwość stworzenia nowej karmy i uwolnienia się od poprzedniej.

Krótkie życie na Ziemi jest jak kropla wody w oceanie czasu. Rodzimy się, żyjemy i przechodzimy do świata duchowego. Śmierć jest tak samo naturalna jak narodziny, a my powinniśmy umrzeć tak naturalnie jak to tylko możliwe. W wypadku śmierci naturalnej dusza spokojnie wędruje w stronę światła. W wypadku samobójstwa dusza zostaje odrywana od ciała.

Nigdy nie jesteśmy zbyt młodzi na naukę. Dzieci i nastolatki można uczyć świętości życia. Można im dawać narzędzia, by za ich pomocą poradzili sobie z wyzwaniami, jakie niesie życie. Objaśnianie ludziom, co to jest szersza perspektywa, może pomóc wielu z nich uniknąć samobójstwa.

Samobójstwo nie stanowi kresu naszych problemów, a tylko je intensyfikuje. Nie mogę już mocniej podkreślić tego, że nie wolno niczego zabijać. Możecie zatrzymać wasze życie fizyczne, ale nadal będziecie żyć w duchu.

Porozmawiajcie z ludźmi, którzy próbowali odebrać sobie życie i nie udało im się to. Potwierdzą, że miejsce, w którym się znaleźli, nie dało ulgi ani szczęścia. Są wdzięczni za to, że dano im jeszcze jedną szansę w życiu.

Kłopoty przemijają, ale Bóg w duchu pozostaje. Musimy chronić życie, by okazać szacunek Bogu żyjącemu w nas.

Jeśli nawet odkryjecie, że pozostało wam zaledwie kilka miesięcy życia, powinniście wykorzystać ten czas na zdobycie jak największego zasobu wiedzy, bo może to wam pomóc w przyszłym bycie.

Fizyczne ciało zaczyna umierać już w chwili narodzin. Wszystko, co robimy w życiu, dzieje się podczas procesu fizycznego umierania. Zanim wydamy ostatnie tchnienie, możemy się uczyć z doświadczenia życiowego. Możemy kochać i służyć innym, oraz Bogu w duchu. Wszelkie życie jest święte i pełne tajemnic, więc należy je chronić.

Pełniejszy obraz malujemy własnymi uczynkami. Tym, w jaki sposób żyjemy i umieramy w obecnym życiu, zapracowujemy na życie przyszłe.